HAWKER IRONCLAD

IRONCLAD® ağır hizmet uygulamalarındaki zorlu koşulları karşılayabilmek amacı ile üretilmiş akü grubudur. Daha uzun ömür, yüksek kapasite ve yüksek gerilimde daha güvenilir operasyon şartları verebilen EnerSys® in kendini kanıtlamış tübüler kare teknolojisi ile tasarlanmıştır. Klasik silindir tüpçüklü plakalar yerine kare plakalar kullanılarak plaka içindeki kayıp alan ortadan kaldırılmıştır. IRONCLAD aküler en ağır hizmet gerektiren traksiyoner uygulamalarda tüm diğer teknolojilere oranla daha yüksek ömür ve kapasite sağlamaktadır.

DAHA FAZLA GÜÇ

Forklift uygulamalarında, vardiya sonlarında enerjisi azalan aküde yaşanan voltaj düşümü sürekli daha fazla akım çekilmesine sebep olur iken, motor, sabit sürücü ile asansor performansını dengelemek için fazladan enerji tüketir. IRONCLAD aküler, en yuksek amper saat kapasitelerine sahiptirler. Bu aküler aynı zamanda, enerji acısından daha talepkar olan yeni nesil AC forkliftlerin gerektirdiği yuksek deşarj seviyelerini taşımaktadırlar. IRONCLAD aküleri, gelişmiş şarj profilleri ile donatılmış olan EnerSys şarj cihazlarıyla kullanıldığında, hızlı fırsat şarjı ile her gun kapasitesini %120’sine kadar kullanmak mümkündür.

MAKSIMUM ÇALIŞMA SÜRESI

Diğer geleneksel kurşun-asit akulere göre, IRONCLAD aküler, daha yüksek gerilimlerde calışabilmeleri sayesinde yüksek kapasiteleri ile calışma sürelerini uzatmaktadırlar. Böylelikle aküler aynı sürede şarj edilerek her vardiyada 1’er saat fazladan kullanılabilme olanağı yaratır ki bu sonuc da iş verimliliğinize doğrudan yansır.

DAHA UZUN KULLANIM ÖMRÜ

Bu aküler kalitelerini ve calışma anındaki güvenilirliklerini onbinlerce farklı uygulama ve farklı calışma koşulları altında kanıtlamışlardır. Bununla birlikte, özel tubuler kare tasarımlı pozitif plakaları sayesinde daha yüksek ağırlıklarla calışabilmektedirler, bu durum güc ve operasyon suresi beraberinde, servis süresini de azami kılmaktadır. IRONCLAD, 1800 döngülük bir tasarım omrune sahiptir, boylelikle bir cok uygulamada 1 yıl ekstra kullanım ömrü olmaktadır.

DÜŞÜK BAKIM VE OPERASYON MALIYETLERI

Bu aküler, yüksek gerilimlerde calışabilmeleri ve düşük akım besleyebilmeleri ile ekipmanın elektriksel komponentleri uzerinde oluşan ısıyı ve zorlanmaları düşürerek forkliftlerin yuksek bakım maliyetlerini aşağı çeker. Bu durum, ekipmanınızın yalnızca daha iyi performansı olmasını sağlamakla kalmaz aynı zamanda her iki aku değişimi arasındaki operasyon suresini de maksimize eder. Aku değişimi azaldıkça sizin veriminiz artacaktır. Böylece, operasyonunuzu sürekli kılmak icin daha az yedek aküye, daha az şarj alanına ihtiyaç duyacaksınız.

Wi-iQ® VE MODÜLER ŞARJ CİHAZİ UYUMU

Wi-iQ aküden akü ID, kapasite, sıcaklık, voltaj ve akım verilerini toplayan kücük bir elektronik cihazdır. Aynı zamanda, aküde bir voltaj dengesizliği oluşması ve servis mudahalesi gerekmesi durumunda programımız olan Wi-iQ Reporting Suite ile birlikte kullanıldığında bircok rapor üretilebilir. Modüler şarj cihazları (Life iQ Modular serisi), aküyle Wi-iQ aracılığıyla iletişim kurabilir.

IRONCLADR  ETKİSİ

Geleneksel yuvarlak tubuler ve ızgara plakalara kıyasla, IRONCLADR tubuler kare tasarımı pozitif plakalarda daha fazla yuzey alanı sunulmakta, boylelikle elektrolit aktif maddelerinin pozitif plakalara daha cok nüfuz etmesi sağlanmaktadır. 276 Ah ‘den 2064 Ah ‘e kadar geniş bir ürün ailesi bulunan IRONCLAD aküler, Türkiye’de calışan tüm elektrikli ekipmanlara uyarlanabilecek şekilde üretilerek kullanıma sunulmuştur. IRONCLAD serisi, 12 pozitif plaka ve 4 terminalli hücrelerle geliştirilmiştir. Böylece akü çok yüksek deşarj ve şarj akımlarını destekleyerek daha yuksek kapasite sağlar. IRONCLAD aküler, transpaletlerden yüksek tonajlı forkliftlere kadar çeşitli araçlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

228 Ironclad akünün kullanıldığı TGS (Turkish Ground Service) Yer Hizmetleri’nin en büyük operasyonlarından birinin anlatıldığı kısa bir film aşağıda referans olarak sunulmuştur.